Новини
 
                                                  
 
           
13.12.2019 року                                                          
Володимир Зеленський про мирний процес у Нормандському форматі: Це буде нешвидко, але у нас достатньо сильна позиція
Президент України Володимир Зеленський зазначив, що під час переговорів у Нормандському форматі в Парижі відчував підтримку Німеччини та Франції, а також зауважив початок діалогу з Росією.
«Ми впродовж восьми годин дивилися один одному в очі. Я відчував потужну підтримку з боку Німеччини - пані Меркель - і з боку Франції. Я дуже вдячний їм. Вони справді нас дуже сильно підтримували. Я точно зрозумів, що у нас розпочався діалог (з Росією. - Ред.). Ми можемо домовлятися. Це буде нешвидко. Але це буде. У нас достатньо сильна позиція: війна - в Україні, на жаль. Це наша земля, це наші люди», - сказав Президент в ефірі програми «Право на владу» на телеканалі «1+1», коментуючи результати переговорів з Президентом РФ Володимиром Путіним у Парижі.
За його словами, під час перемовин «Нормандської четвірки» вдалося багато що вирішити, а результат цих домовленостей можна буде побачити до кінця року.
Зокрема, йдеться про звільнення утримуваних осіб, яке має відбутися в три етапи.
«Зараз звільнення всіх встановлених - це перший етап. До Нового року - ми віримо в це. 18 грудня у Мінську буде зустріч, засідання Тристоронньої контактної групи, де обговорюватимуться ці списки», - зазначив Глава держави.
Другим етапом буде звільнення після узгодження списків Міжнародним комітетом Червоного Хреста. «Бойовики не допускали туди представників Червоного Хреста, щоб підтвердити списки, які в нас є, але вони не узгоджені тією стороною. Це буде другий крок», - повідомив Володимир Зеленський.
Третій крок - повернення утримуваних осіб з Росії та з окупованого Криму.
«Третій крок - ми проговорили з Президентом Російської Федерації, що нам потрібно вирішити питання з громадянами України, які перебувають на території Росії та Криму. Це буде інший трек. Я думаю, його обговорюватимемо після обміну всіх узгоджених на всіх узгоджених», - зазначив Володимир Зеленський.
 © Чемеровецька районна державна адміністрація, 2007-2019