Новини
 
                                                  
 
          
01.07.2019 року                                                             
                         
Серед пріоритетних завдань -  протидія домашньому насильству
    На апаратній нараді, що пройшла під керівництвом голови Чемеровецької райдержадміністрації Олега Батюка було розглянуто питання про виконання Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству». З цього приводу присутню аудиторію інформувала заступник начальника - начальник відділу праці та соціальних зв'язків управління соціального захисту населення РДА Світлана Депутович. Світлана Михайлівна повідомила, що управлінням  соціального захисту населення спільно із суб'єктами, які здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству вживаються організаційно-профілактичні заходи спрямовані на попередження домашнього насильства. Так, Рішенням Чемеровецької районної ради від 04 березня 2016 року №11-4/2016 в районні затверджено комплексну програму підтримки сім'ї, протидії торгівлі людьми забезпечення гендерної рівності та демографічного розвитку на період до 2020 року.
    Відповідно до розпорядження голови райдержадміністрації  від 16.11.2018 року №53/2018-р/к першого заступника голови РДА Едуарда Шлякова призначено  координатором з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, запобігання та протидії насильству за ознакою статі на території  Чемеровецького району, затверджено новий склад районної Координаційної ради з питань сім'ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильству в сім'ї та протидії торгівлі людьми.
    У Чемеровецькому районі затверджено План заходів «З реалізації   Національного плану дій з виконання рекомендацій, викладених у заключних зауваженнях Комітету ООН з ліквідації дискримінації щодо жінок до восьмої періодичної доповіді України про виконання Конвенції про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок на період до 2021 року».
    В управлінні соціального захисту населення райдержадміністрації ведеться банк даних осіб, які постраждали від насильства в сім'ї, або в яких існує реальна загроза його вчинення, станом на 01.06.2019 р. на обліку перебуває  41 особа.
    Отримано та зареєстровано 29 фактів вчинення насильства в сім'ї, на облік поставлено 29 осіб, які вчинили насильство в сім'ї.  На кожен факт, відповідно до повноважень спільно із фахівцями центру соціальних служб для сім'ї, дільничними офіцерами поліції та відповідальними працівниками органів місцевого самоврядування прийняті відповідні заходи.
     Відповідно до розпорядження голови РДА від 27.11.2013 року №316/2013 створено кабінет соціально-психологічної допомоги для членів сімей в яких виявлено насильство або існує реальна загроза його вчинення.
     В районні  створено три мобільні бригади соціально - психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі. Ними здійснено 29 виїздів  та надано 99 послуг відповідно до індивідуальних потреб мешканців Чемеровецького району.
    Протягом  2018-2019 років до служби у справах дітей райдержадміністрації  не надходили повідомлення про дітей, які постраждали від насильства. Станом на 01.06.2019 року,  дітей , які постраждали від жорстокого поводження чи насильства на обліку не має. Службою у справах дітей проводиться ряд заходів з метою попередження дитячого насильства. Проводяться профілактичні бесіди з батьками, опікунами, піклувальниками, батьками-вихователями та прийомними батьками, а також з батьками , які неналежним чином  виконують свої батьківські обов'язки.
     На сайтах закладів освіти розміщені плани заходів щодо дії протидії булінгу.
    Спеціалістами центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді райдержадміністрації  постійно здійснюється просвітницька робота серед населення шляхом розповсюдження інформації з питань попередження насильства у куточках соціальної реклами, які розміщені, сільських та селищних радах, школах та інших громадських місцях. Протягом 6 місяців 2019 року до Чемеровецького  центру надійшло14повідомлення про сім'ї, в яких було скоєно насильство або існував ризик його реального вчинення. Сім'ям надано комплекс соціальних послуг та проведено роботу, спрямовану на профілактику повторного скоєння насилля в сім'ї, поліпшення психоемоційного стану членів сімей, підвищення рівня психолого-педагогічних знань батьків щодо виховання дітей, формування навичок конструктивного подолання конфліктних ситуацій тощо. А також розповсюджено соціальну рекламу, двох видів тиражуванням 204 шт.
    В обговоренні доповіді взяли участь
начальник відділу виконавчої діяльності управління та реалізації сімейної політики управління соціального захисту населення Павло Лихо, начальник служби у справах дітей Валентина Повар, директор центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді Людмила Кушнір, начальник відділу освіти, культури, молоді та спорту Оксана Царук,  начальник сектору реагування патрульної поліції №3 Чемеровецького відділення поліції Городоцького відділу ГУНП в Хмельницькій області, капітан поліції Ольга Нирко.   Голова адміністрації Олег Батюк, заслухавши вищевказану інформацію, доручив відповідальним посадовим особам та дотичним службам активізувати роботи у напрямку запобігання та протидії домашньому насильству.
  Також в ході зібрання голова районної державної адміністрації заслухав інформацію про поточну ситуацію в районі за окремими галузями господарювання.
    Підсумовуючи нараду, Олег Богданович звернув увагу присутніх на завданнях, які в умовах сьогодення є найважливішими. На його думку метою роботи усіх структур району є забезпечення стабільної роботи усього господарського комплексу району, створення комфортних умов для життя усіх його мешканців та їх соціальний захист.
    На завершення керівник РДА закликав до конструктивності та відповідальності кожного за доручену ділянку роботи.
 © Чемеровецька районна державна адміністрація, 2007-2019