Новини
 
                                                  
 
          
08.07.2019 року                                                            
                 
Сучасні аграрії не спалюють стерню!
Пора жнив особливий пожежонебезпечний період. Загрозливу ситуацію створюють спекотна погода, енергонасичені хлібозбиральні агрегати, які нерідко знаходяться у несправному стані, а також людська недбалість та безвідповідальність.
Слід пам'ятати, що в період збирання врожаю категорично ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ: випалювання стерні, сухої трави, поживних залишків соломи на полях! За самовільне випалювання рослинності або її залишків до порушників природоохоронного законодавства застосовуються заходи адміністративного впливу.
На сьогодні існує безліч методів боротьби з стернею, сухою травою, соломою, а саме: компостування, мульчування, застосування як підстилки для тварин, використання для отримання енергії.
На території Хмельниччини функціонують підприємства, що використовують для виробництва електроенергії і тепла біомасу (солому, відходи кукурудзи, соняшнику і тріску).
Надаємо перелік підприємств, які закуповують, тюкують на місцях та перевозять солому урожаю 2019 року на території Хмельницької області:
- Олійно - екстракційний завод «Адампіль-Соя» с. Адампіль Старосинявського району - ціна 120 грн/тонну;
- Теофіпольський цукровий завод. Ціна соломи зернових колосових культур - 120грн/тонну, кукурудзи - 100 грн/тонну.
- ТОВ «Агаріс Міко Україна» Шумський район Тернопільської області. Ціна соломи зернових культур - 200 грн/тонну.
Департамент агропромислового розвитку закликає населення, керівників агроформувань бути свідомими та відповідальними у своїх вчинках та дотримуватися правих пожежної безпеки під час жнив!
 
 © Чемеровецька районна державна адміністрація, 2007-2019