Новини
 
                                                  
 
           
10.07.2019 року                                                         
                 
Шахраї продають незареєстрований препарат, прикриваючись розпорядженнями МОЗ України
    Зловмисники пропонують препарат “Normalize”, який начебто рекомендує МОЗ України для лікування гіпертонії та серцево-судинних хвороб. Насправді цей препарат навіть не має державної реєстрації, тобто продається незаконно. І звісно, МОЗ України ні рекомендує, ні продає його через мережу “своїх” аптек і взагалі не існує аптек МОЗ України.
Шахраї створили різні тематичні сторінки для торгівлі незаконним препаратом (наприклад,
https://bit.ly/2FUNAFt). За досить низьку ціну (від 1 до 49 гривень) зловмисники обіцяють нормалізацію тиску, усунення гіпертонії за 1 курс, відновлення судин і захист від інфаркту й інсульту. Але це все неправда.
Чому не варто вірити цій рекламі:
1.    Препарат “Normalize” продають незаконно. В Україні можна продавати лише ті ліки, що пройшли спеціальну перевірку і отримали державну реєстрацію. У Державному реєстрі лікарських засобів України (http://www.drlz.com.ua/) цього препарату немає.
2.    МОЗ України не рекомендувало це препарат, а 93% його вартості не компенсується з держбюджету.
3.    Не існує онлайн-аптек МОЗ України - ні конкретної аптеки, ні мережі аптек. Не варто замовляти ліки поштою. Згідно з законом, торгівля лікарськими засобами здійснюється виключно через аптечні заклади та не може здійснюватися дистанційно та шляхом електронної торгівлі, а також поштою і через будь-які заклади, крім аптечних, та поза ними (п. 27 Ліцензійних умов, затверджених постановою КМУ 30.11.2016 № 929).
МОЗ України закликає бути обачними та не піддаватись на провокації зловмисників.
Повідомити про ймовірний фальсифікат чи неякісний лікарський засібможна за формою Держлікслужби:
https://bit.ly/2XxVbEM
Пацієнти з серцево-судинними захворюваннями можуть отримати ліки безоплатно або з невеликою доплатою за програмою “Доступні ліки”. Для цього треба звернутись до свого сімейного лікаря і отримати рецепт. Докладно про програму:http://moz.gov.ua/dostupni-liki.
 © Чемеровецька районна державна адміністрація, 2007-2019